CZ EN
Goodlight-Photo.com

Pavol Kmeťo

Narodil som sa v roku 1980 na Slovensku, kde som žil do roku 2004. Zo Slovenska som odišiel do Českej republiky, do jej hlavného mesta Prahy, kde dnes žijem a fotografujem.

O mojom fotografovaní

Fotografia je vzácny okamžik, moment z môjho života s ktorým sa chcem s Vami podeliť. Je nádherné vidieť ako sa rodí nový deň, alebo vidieť koniec toho, ktorý sme prežili. Je úžasné sledovať ako sa mestá menia v hmle a fotografovať ich inú - novú tvár. Fotografia je pre ma nástroj, ako s Vami zdieľať moje pocity a myšlienky. Je niekedy pre ma ťažké fotografovať, keď som na krásnom mieste a príroda vytvára nádhernú scenériu – neviem či fotografovať, alebo sa len kochať tou krásou okamihu. Slová sa hľadajú len veľmi ťažko na opísanie nádherných zažitých momentov, preto som rád, že vznikla disciplína s názvom fotografia.

Čomu sa venujem

Mojou fotografickou vášňou je Praha. Tomuto námetu venujem veľa času, a mlhavé rána pred prácou a dosť víkendov je venovaných tomuto nádhernému mestu a jeho zákutiam.

Burácajúce potoky, pokojné horské jazerá a v nich odraz nádherných zasnežených horských štítov, to je to čo zbožňujem. Preto sa vydávam na cesty do Álp, Krkonoš, Českého Švýcarska. Tu si hľadám krásne miesta na fotografovanie v ranných oparoch, pri červánkoch a som fascinovaný farbami, ktoré dokáže príroda vytvoriť.

Technické vybavenie

Aktuálně používam FF zrcadlovku Nikon D750 s objektivy:

Nikon 20/1,8

Nikon 35/1,8

Nikon 50/1,4

Nikon 80-200/2,8

K focení dále používám stabilní stativ Gitzo a sadu filtrů LEE.Nejnovější fotografie autora

Pražský kandelábr Pražský kandelábr
Pražský kandelábr
Mezi věžemi Mezi věžemi
Mezi věžemi
Před bouří Před bouří
Před bouří
Týnské zátiší Týnské zátiší
Týnské zátiší
GOODLIGHT-PHOTO.COM

Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem. Každé další použití je možné pouze se svolením jejich autorů.

Copyright 2011 GOODLIGHT-PHOTO.COM - All right reserved

Realizace <Pavel Szabo />

fb email