CZ EN
Goodlight-Photo.com

Jarda Spáčil

Už jako malý jsem chodil s dědou po Beskydech a pomáhal mu v koupelně s vyvoláváním fotek z Flexarety. O 20 letech později jsem se začal zajímat o fotografování a téma hor a krajiny jsem měl jasně vybrané.

Pokaždé když stoupám na horskou chatu nebo místo pro bivak, říkám si jestli má cenu tahat na zádech těžký batoh se stanem, spacákem a výbavou na pár dní. Pak když ráno před východem stojím se stativem na místě a před sebou mám nádhernou scénu, kdy první paprsky slunce dopadají na zasněžené štíty vrcholů, tak vím, že každý výškový metr, který jsem musel vyšlapat, mi stojí za tuto podívanou.

Do hor chodím relaxovat, vyčistit si hlavu od každodenních starostí, nabrat nové síly,ale hlavně užít si volný čas s přáteli. Místa, která navštívím, a okamžiky, které tak zažiji, se snažím zachytit, abych je mohl v papírové nebo digitální podobně zprostředkovat ostatním.

Pro focení používám Canon EOS 5D mark 3, objektivy 16-35/4L, 70-200/4L, 300/4L, 50/1,2L, TC 2x, noční fotky s Canon 6D (astro úprava), Irix 15/2,4, Sigma 24/1,4.  Filtry LEE, stativ a hlavu Gitzo.

 Nejnovější fotografie autora

Havraní skála Havraní skála
Havraní skála
Roques de Garcia Roques de Garcia
Roques de Garcia
Rocca di Radicofani Rocca di Radicofani
Rocca di Radicofani
Manarola Manarola
Manarola
GOODLIGHT-PHOTO.COM

Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem. Každé další použití je možné pouze se svolením jejich autorů.

Copyright 2011 GOODLIGHT-PHOTO.COM - All right reserved

Realizace <Pavel Szabo />

fb email