CZ EN
Goodlight-Photo.com

Pavol Kmeťo

Narodil som sa v roku 1980 na Slovensku, kde som žil do roku 2004. Zo Slovenska som odišiel do Českej republiky, do jej hlavného mesta Prahy, kde dnes žijem a fotografujem.

O mojom fotografovaní

Fotografia je vzácny okamžik, moment z môjho života s ktorým sa chcem s Vami podeliť. Je nádherné vidieť ako sa rodí nový deň, alebo vidieť koniec toho, ktorý sme prežili. Je úžasné sledovať ako sa mestá menia v hmle a fotografovať ich inú - novú tvár. Fotografia je pre ma nástroj, ako s Vami zdieľať moje pocity a myšlienky. Je niekedy pre ma ťažké fotografovať, keď som na krásnom mieste a príroda vytvára nádhernú scenériu – neviem či fotografovať, alebo sa len kochať tou krásou okamihu. Slová sa hľadajú len veľmi ťažko na opísanie nádherných zažitých momentov, preto som rád, že vznikla disciplína s názvom fotografia.

Čomu sa venujem

Mojou fotografickou vášňou je Praha. Tomuto námetu venujem veľa času, a mlhavé rána pred prácou a dosť víkendov je venovaných tomuto nádhernému mestu a jeho zákutiam.

Burácajúce potoky, pokojné horské jazerá a v nich odraz nádherných zasnežených horských štítov, to je to čo zbožňujem. Preto sa vydávam na cesty do Álp, Krkonoš, Českého Švýcarska. Tu si hľadám krásne miesta na fotografovanie v ranných oparoch, pri červánkoch a som fascinovaný farbami, ktoré dokáže príroda vytvoriť.

Technické vybavenie

Aktuálně používam FF zrcadlovku Nikon D750 s objektivy:

Nikon 20/1,8

Nikon 35/1,8

Nikon 50/1,4

Nikon 80-200/2,8

K focení dále používám stabilní stativ Gitzo a sadu filtrů LEE, vše nosím ve fotobatohu TAMRAC, nebo PEAK DESIGNNejnovější fotografie autora

Zamlžená Vltava Zamlžená Vltava
Zamlžená Vltava
Mlhavé ráno Mlhavé ráno
Mlhavé ráno
Maková hora Maková hora
Maková hora
Lampa a sv. Mikuláš Lampa a sv. Mikuláš
Lampa a sv. Mikuláš
GOODLIGHT-PHOTO.COM

Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem. Každé další použití je možné pouze se svolením jejich autorů.

Copyright 2011 GOODLIGHT-PHOTO.COM - All right reserved

Realizace <Pavel Szabo />

fb email