CZ EN
Goodlight-Photo.com

Tomáš Holub

„Kdy budeme zase vyvolávat obrázky?“, ptal jsem se často své maminky, když jsem v otevřené skříni zahlédl červenou žárovku se „zvětšovákem“. Koupelna proměněná v mini laboratoř mě totiž vždycky ohromně přitahovala. „Vždyť tam se mnou tak dlouho nevydržíš, když bude film ve vývojce, nesmíš otevřít dveře“, zněla často odpověď. Ale já neodbytně škemral dál. Zvětšovák na vaně, vývojka v jedné misce, ustalovač v druhé, plastové kleště …  tím pro mě začalo velké dobrodružství. Kdo ví, možná právě tyto fotografické seance v pološeru koupelny, na které moc rád vzpomínám, mě přivedly až k dnešnímu fotografování. Navíc se říká, že by člověk měl dělat také něco zdánlivě zbytečného, něco jen tak pro radost, aby úplně nezblbnul z toho, co dělat musí. Já rád cestuji a k tomu i rád fotím. Prostě mě to baví. Jsem krajinkář, nicméně jsou i okamžiky, kdy objektiv s chutí zaměřím na nějaké to makro, architekturu, němou i lidskou tvář. Snaží m se fotit s radostí - tak, aby fotografie měla duši a atmosféru.

Aneb slovy W. Eugena Smithe "Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů?".

 

  Malý, ale intenzivní kousek štěstí nahoře v horách. V horách, blízko nebe. To je ono. Nahoru vede cesta plná potu, skal a ledu, posetá kameny, o které klopýtáme i perličkami štěstí…
A k tomu fotoaparát a pokusit si přinést pár těch příjemných chvil a pozitivní energie na stěny našich domovů. Asi proto fotím já.


Canon eos 50d
Canon 17-85 is usm
Canon 70-200 f/4 l usm
+ příslušenství, filtry, stativ

 

Nikon D600

Nikon 17-35 f/2,8

Nikon 85 f/1.8 AF-S G

Sigma 150 f/2,8 ex dg os hsm

+ příslušenství, filtry, stativ … 

 

 

 

 Nejnovější fotografie autora

Srdce hor Srdce hor
Srdce hor
Krkonoše Krkonoše
Krkonoše
Kottické Alpy Kottické Alpy
Kottické Alpy
Dachstein v odrazech Dachstein v odrazech
Dachstein v odrazech
GOODLIGHT-PHOTO.COM

Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem. Každé další použití je možné pouze se svolením jejich autorů.

Copyright 2011 GOODLIGHT-PHOTO.COM - All right reserved

Realizace <Pavel Szabo />

fb email