CZ EN
Goodlight-Photo.com

Foto-dovolená v Budapešti

Dnes Vám chci ve svých fotografiích představit nádherné starobylé město na Dunaji. Spojením Budy a Pešti vzniklo geograficko-morfologicky zajímavé sídlo, které z hlediska jeho historie a také fotografování doporučuji navštívit.

Jelikož jsme nemohli s partnerkou letět do vysněného Říma, rozhodli jsme se pro dovolenou v Budapešti, kam lze dojet i vlakem. Opět jsem zasedli k notebookům a na www.airbnb.com jsme si našli ubytovaní v soukromí. Pronajali jsme si celý byt 2+1 v centru za třetinovou cenu oproti středně drahému hotelu v této lokalitě. Byt patřil Gáborovi, který pracuje v Anglii a svůj byt proto pronajímá. V bytě nás uvítala jeho maminka Edit – jednoduchou ale dostačující angličtinou vše vysvětlila a naše dovolená mohla začít.

S partnerkou  se oba milujeme toulat po starých městech a proto jsme ihned po ubytování vyrazili do uliček dvoumilionové Budapešti. Právě začala modrá hodinka, proto jsem nezapomněl na stativ a fotoaparát – a mazali jsme rychlou chůzí k nábřeží.

 

 

Hlavním motivem Budapešti je jeho majestátní až megalomanská budova parlamentu (druhý největší parlament na světě, prvenství má ten v Číně) a nádherný Szechényiho řetězový vysutý most. Jsou to krásné stavby a proto se hodně motají do hledáčků fotografů. I já jsem se v rámci naší fotodovolené chtěl nacházet v době západu slunce a následné modré hodinky na místech, která jsou pro fotografování atraktivní. Samozřejmě fotograf nemůže zapomenout na Budský hradní komplex nebo nedobytnou Rybářskou baštu.

 

 

Zažít Budapešť bez lidí je možné samozřejmě jen velmi brzo ráno. Na rána jsem však moc štěstí neměl, ze 4 rán 3krát pršelo. Proto jsem byl moc moc rád alespoň za to jedno krásné ráno s červánky a mírným oparem, který způsobila noční bouřka.

 

 

A co sebou k focení? Pro Budapešť je vhodné jakékoliv ohnisko, ale dle své zkušenosti můžu doporučit ohniskový rozsah 50-150 mm (ekvivalent kinofilmu). Samozřejmostí je ND filtr, přechodové filtry, stativ a taky můžu doporučit parádního průvodce po Budapešti  Merian live.

 

 

Do Budapešti se chci na fotografování ještě určitě vrátit , proto na leden/únor připravuji v tomto krásném městě WORKSHOP. Předpokládám ranní i večerní focení od čtvrtka do neděle v těch nej lokalitách dle navrženého programu. V případě zájmu o focení v Budapešti v zimním kabátu mě kontaktujte na emailové adrese kmetopavol@seznam.cz a já Vám pošlu cenovou nabídku s podrobnými informacemi.

Další fotografie z nádherné Budapešti můžete shlédnout v naší galerii:

http://www.goodlight-photo.com/galerie-madarsko/1/

 

 

Váš fotograf Pavol.Publikováno dne 29.11.2012

Komentáře